top of page

WEB 2.0

Часто  словосполучення Web 2.0 є причиною різночитань і різних спекуляцій. Першим у 2004 році словосполучення Web 2.0 вжило видавництво O’Reilly Media, що спеціалізується на інформаційних технологіях.  Трохи пізніше голова видавництва Тімоті О’рейллі сформулював частина принципів Web 2.0. За минулий час сфера Web 2.0 розширилася, витісняючи традиційні Web-сервіси, що отримали назву Web 1.0.
Web 2.0 не є технологією або якимось особливим стилем Web-дизайну. Для визначення суті підходить визначення Web 2.0 як комплексного підходу до організації, реалізації та підтримки Web-ресурсів. Пропоную розглянути найбільш відомі «прояви» Web 2.0, з якими, так чи інакше, зустрічався кожен користувач Інтернету.

Вікіпедія
Веб 2.0 (англ. Web 2.0) — поняття, яким користуються для позначення ряду технологій та послуг Інтернету, точніше його частини — всесвітньої павутини, відомої також як Веб (англ. WWWeb). Окрім цього цим поняттям описують зміну сприйняття Інтернету користувачами.
_________________________
Веб 2.0 – друге покоління мережевих сервісів Інтернету. На відміну від першого покоління сервісів (the mostly read-only Web) Веб 2.0 (the wildly read-write Web) дозволяє користувачам спільно діяти – обмінюватися інформацією, зберігати посилання та мультимедійні документи, створювати та редагувати публікації, тобто відбувається налагодження соціальної взаємодії. Тому технології Веб 2.0. ще називають соціальними сервісами Інтернету.

Принципи функціонування Веб 2.0

Важливим аспектом Веб 2.0 є зміна пріоритетів та акцентів у використанні технологій та задоволенні потреб користувачів. Так, Веб 1.0 орієнтувався на розвиток технологій комп’ютерної взаємодії, а Веб 2.0 розвиває технології орієнтовані на користувачів. Нові інформаційні технології суттєво впливають на колективні способи спілкування, мислення та дій. До основних принципів Веб 2.0 можна віднести невід’ємне право користувачів самостійно створювати контент, маніпулювати ним та управляти зв’язками між своїми та чужими матеріалами, отже мова йде про скоординовану активність окремих користувачів по формуванню та наповненню мережі контентом.

bottom of page